Est_bor

Eesti

Tervise heaolu tööl

Selleks, et püsida tööl tervena, on oluline pöörata tähelepanu tervislikule eluviisile. Tööturul olles peaksime tähelepanu pöörama oma kehale ja ka vaimsele tervisele. Näiteks tervislikule toitumisele, mitmekesisele tööle ja positiivsele suhtumisele. Lisaks sellele on hea töökeskkond kasulik tervisele. Koolis on oluline, et oleks kehtestatud tervisliku töökeskkonna loomise reeglid ja et neid ka järgitaks.


Tervislik elustiil

Tervislik elustiil ei sisalda vaid tervislikku ja mitmekülgset toitu ning liikumist. See sisaldab endast ka võimet mõelda positiivselt, ennast arendada ja lõõgastuda. Ennast arendades, laienevad meie käsutuses olevad teadmised. Teadmiste arenedes tunneme end tööülesannete täitmisel enesekindlamalt ja töökoormus ei tundu enam nii suur. Enese eest hoolitsemiseks tuleks võtta aega lõõgastumiseks, kuna see on kasulik vaimsele tervisele. Selle kõige teadlikustamine paneb meid ennast paremini tundma. Paljud protsessid toimuvad alateadvuse tasandil, läbi regulaarsete käitumismustrite. Varem saavutamatutena tundunud eesmärgid annavad enesekindlust ja õnnetunnet. Iseendale valikute loomine annab meile võimaluse teha seda, mida tegelikult soovime.


Töökoormus

Tööülesanded, mida on vaja teha ja tegelikkus, palju me ära jõuame teha võiks ja peaks olema tasakaalus. Vahel saab see tasakaal häiritud ja siis kasvabki töökoormus üle pea. See võib juhtuda siis, kui te ei lõpeta tööd kindlal ajal või ei suuda täita nõudmisi. See võib olla põhjustatud järgnevatest asjaoludest:

 • Ajaline surve
 • Liiga palju tööd
 • Suur töötempo
 • Vähene või olematu info töötundide kohta
 • Mitte piisavalt puhkepause
 • Pole piisavalt teadmisi ja oskusi
 • Liiga nõudlikud kliendid
 • Liiga palju vastutust

Eneseteadlikkus (Mindfulness)

Eneseteadlikkus tähendab praegusele hetkele tähelepanu pööramist ning seda aktsepteerides just nii nagu ta hetkel on. Jon Kobat-Zinn Vahepeal tuleb end nn autopiloodilt välja lülitada ja keskenduda kehale ja meeltele. Hetkele keskendumist saab teha igal pool ja see aitab n.ö pead puhastada. Alljärgnevalt neli nõuannet, kuidas kiirete hetkede vahel lõõgastuda:

 1. Jälgi ja kontrolli regulaarselt oma hingamist
 2. Tegele ühe asjaga korraga
 3. Pööra tähelepanu söömisele. Esimesed kolm suutäit hammusta ja mälu läbi rahulikult ja teadlikult.
 4. Praktiseerige teadlikku hingamist

facts

Vaimse tervise edendamine töökohal

tooo

Seadus


 

KQvJZeW404ohd

Exercises

MO-hB1eRrdghd

Pilates